BERFİN

Lilypie Angel and Memorial tickers

6 Kas 2015

F / OKUDUM 36


İyi akşamlar arkadaşlar. 
İzel beyin diğer kitabı olan "B" 'yi sizinle paylaşmıştım. İşte kendisiyle tanışmama vesile olan kitap bu. Tabii tanışmama asıl vesile olan kişi sevgili arkadaşım Nuray. Siz onu Yosunca olarak tanıyorsunuz. Yerli yazarlar ile ilgili düşüncelerimi artık biraz biliyorsunuz . Buna karşın severek okuduğum yerli yazarlar karşısında bu inancımın nasıl yıkıldığını da her fırsatta dile getiriyorum. 
Aslında çok söze gerek yok. Eğlenceli, mizah yüklü bir kitap arıyorsanız, işte tam size göre bir kitap... 


Bir karikatürcü, anılarını kaleme almaya karar verip çok sevgili eşinden ”ğ” dışında kalan yirmi sekiz harften birini seçmesini isterse ve ”f” harfi çıkarsa ne olur?

Başlattıkları bu küçük oyunun sonucunda ”f” filtresinden süzülen anılar, okurun da kahkahalarıyla katıldığı bir eğlenceye dönüşür.

Okuyanı hemen içine alan, sıcacık, kısa hikayeler bunlar. Rozental, başından geçenleri samimi bir üslup ve mizahi bir dille yazmış. Gülümseyip ya da üzülüp sonra unuttuğumuz, geçmiş zaman olmuş anıları canlandırmak için birebir.

Bakalım bir sonraki anılar hangi harfte toplanacak…

Basında İzel Rozental:

”…İzel Rozental,o yazar-çizer mizahçılara özgü bir mizahi bakışla bakıyor nereye bakıyorsa;bakıyor ve üstelik o baktığı ‘şey”i hemen mizaha dönüştürüveriyor…”

Tarık Dursun K., Yeni Binyıl Kitap, 8 Eylül 2000

”İzel’in kitabını mutlaka alınız. Onu okumayın ama.Bekletin. Kahkahalarla gülmek istediğiniz bir güne saklayın.”

Tiryaki (Sayı: 38)

”… Mizah ise satır aralarında saklı. Rozental,gülünç olanı vurgulamış,hatta biraz da gizlemiş.O gizlendiği yerden kahkaha arttırıyor yine de.”

Virgül (Sayı:34)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...