BERFİN

Lilypie Angel and Memorial tickers

3 Kas 2015

B / OKUDUM 35 VE NURDAN'LA KANAVİÇE ETKİNLİĞİ


Günaydınlar....
İki etkinlik fotoğrafı bir arada. Tabi bu fotoğrafı çekeli çok oldu ama olsun :)
Her iki etkinlik devam etmekte. 
Nurdan'ın etkinliğini burada paylaşmıştım. Merak edenler bir tıkla hemen oraya gidebilir.
 Kitap ise sevgili İzel Rozental'a ait. Daha önce F'yi okuyup her yerde ve herkese anlata anlata bitirememiştim. İyi ki tanımışım dediğim kişilerden biri. 
Kitap anı derlemesi ama zaten İzel bey karikatürist olduğu için çizimlerdeki esprileri yazıya dökmüş ve 1 günde okunup biten bir kitap halini aldı.
Okumak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim.
Kitabı çok sevdim ama ünlülerin kitap hakkında yazıları tam bir şaheser :) Söyleyemem okumanız lazım :
)

B
İzel Rozental
Okuyan Us
136 sayfa
5/5


Erotik 'B' harfinin baştan çıkarıcı etkisi!..

"İzel Rozental, tam 'F' kâbusundan kurtulmuşken, 'B'ye yakalandı!"
Franz Kafka
İzel Rozental, "B - Mizah Yazıları" adlı yeni kitabında, hayatında iz bırakmış anılarını bir araya getirdi. Bütün anıların ortak özelliği ise, 'B' harfi ile ilintili bir tarafları olması. Neden 'B' harfi, diye soracak olanlar olabilir. 
Rozental'in cevabı şöyle: "Hiçbir zaman 'A' olamayacak, aksine hep ikinci sırada kalmaya mahkûm sevimli bir harf seçtim. Ansiklopedik tanımıyla, kapantılı, çift dudaksıl, ötümlü ünsüz. Bana göre dolgun, dengeli, oldukça erotik 'B' harfi" Kitap piyasaya çıktığı andan itibaren, Kafka'dan Freud'a, Evliya Çelebi'den Tony Blair'e haklı övgüler topladı. Bunun sebebi ise, içinde mizah yazıları olmasına karşın birçok açıdan okunabilecek bir kitap olması. Çelebi diyor ki: "Sadece güldürdüğünü söylersem eksik olur, çünkü kitabı bir turist elkitabı gibi de okuyabilirsiniz (bkz: Bandırma-Bodrum Güzergâhında Bir Daha Asla Kalınmayacak Oteller ile Çok Gerekmiyorsa Uğranılmayacak Yerler Rehberi), kullanageldiğimiz bazı deyim ve hareketlerin nereden çıktığının açıklamasını da bulabilirsiniz (bkz: Batıl İtikat)" Rozental, karikatürcü kimliğiyle bu güzel kitabı aynı zamanda resimledi. Uzun lâfın kısası, sizi çifte kavrulmuş bir eğlence bekliyor. Bittiğinde üzülmeyin ama Bu serinin ilki "F - Mizah Yazıları" ile eğlenceli zamanı biraz daha uzatabilirsiniz.

2 yorum:

 1. Beni gülümsettin. :) Galiba ben çok tembelim. İçimden hiç bir şey gelmiyor. Şu sıralar sadece fotoğraf çekmekle meşgulüm.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım arkadaşım özledim seni :)
   Kitap çok keyifli ya :) Okurken ağzım hiç kapanmadı :)
   Evet arada gözüme çarpıo fotoların ve bazıları inanılmaz güzel. Ama her zamanki gibi beğenmeyi unutuyorum :)
   Çoook öpüyorum :))

   Sil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...