BERFİN

Lilypie Angel and Memorial tickers

16 Nis 2015

İNTERSELLAR / YILDIZLARARASI

Merhabalar...
Uzun zamandır dizi yada film paylaşmıyorum sizinle.
Son dönemde izlediğim o kadar çok yerli ve yabancı filmler var ki sırasıyla paylaşılmayı hak ediyor.
Filmi izleyip beğenmeyen çok az insan olduğunu düşünüyorum.
Filme başlarken ilk etapta tam olarak olaya hakim olamıyorsunuz. Ne olacak şimdi diyorsunuz ama zaman geçtikçe her şey yerli yerine oturuyor.
Her şeyi yerli yerinde kullanılmış tam tadında.Çok fazla aksiyon beklemeyin. Dolu dolu aksiyon sahneleri yok ama bana göre eksikliği hiç hissedilmiyor. 
Çok fazla araştırılarak yazılmış bir senaryo. 
İşi bilen alanında uzman bir yapımcı ile çalışılmış.
Sonunda "vay be" diyeceğiniz bir film. 
Ben izledim ve çok beğendim. 
İzlemek isteyenlere bu aralar ne izlesek diyenlere gelsin....


ÖZET VE FRAGMAN:
Teknik bilgisi ve becerisi yüksek olan Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçinmektedir; amacı iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Onlarla yaşayan Büyükbaba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı bir zekaya sahiptir. Geçmişte bıraktığı biliminsanı kariyerini özleyen Cooper'un karşısına bir gün beklenmedik bir teklif çıkar ve ailesinin, dahası insanlığın güvenliği için zorlu bir karar alması gerekir... 
Christopher Nolan'ın, Jonathan Nolan ile kaleme aldığı ve yönetmenliğini sırtladığı filmin yıldız oyunculardan oluşan oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon, Bill Irwin, John Lithgow ve Michael Caine gibi isimler yer alıyor. Bilimkurgunun yanı sıra dramatik öğeler de içeren filmin senaryosu Fizikçi Kip S. Thorne'nun evrendeki 'Solucan Delikleri' teorisinden ilham alıyor.


1 yorum:

  1. Sinemada izlediğim bir filmdi; dediğin gibi öncelikle konuya hakim olamadım ancak sonrasında her şey yerine oturdu ve çok sevdim. İzlemeyi düşünenlere ben de tavsiye ederim :) İyi ki yazmışsın bu yazıyı.

    YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...