BERFİN

Lilypie Angel and Memorial tickers

22 Haz 2013

ONCE UPON A TİME

 
Bir varmış bir yokmuş diye başladı masal...
 
 
Çocukluğumuzda hepimiz masal dinledik ve okuduk.
 Tabi doğum yerleri ile de alakalı olarak masallar değişti. Türkiye de doğan bir çocuk Dede Korkut, Keloğlan ve Nasreddin Hoca hikayeleri ile büyüdü.
Benim gibi yurt dışında doğanlar Grimm masalları ile büyüdü.
Ama aradaki fark Grimm masalları biraz daha fantastik.
Peki aslında masalların gerçek olduğunu söylesem....
Evet doğru gerçekten de Pamuk Prenses, Pinokyo, Peter Pan var .... Neredemi ?
Storybrook adlı küçük bir kasabada...
Ve sihir başlıyor.
Benden bu kadar size fragmanı ve film özetini verip kaçıyorum.
Benim gibi bu tarz filmleri seviyorsanız müptela olacaksınız :)
Sevgiler...
Hepsi sonsuza kadar mutlu mesut yaşadılar… Ya da herkesin bu cümleye inanması sağlandı.

Şimdi 28 yaşında olan Emma Swan kendisine nasıl bakacağını biliyor çünkü bebekken terk edildiğinden beri o bunu zaten yapıyor ama onunda yıllar önce terk ettiği oğlu onu tekrar buluyor ve işte her şey burada değişmeye başlıyor. Henry şimdi 10 yaşında ve Emma’nın yardımına muhtaç. Çünkü Henry aslında Emma’nın alternatif bir dünyadan geldiğine ve Pamuk Prenses ve yakışıklı Prens’in kızı olduğunu inanıyor. Sahip olduğu masallar kitabına göre, onu Korkunç Cadı’nın lanetinden korumak için başka bir diyara göndermeleri gerekiyordu bu sayede cadı masallar ülkesinde kapana kısılmış, zamanda donmuş olacaktı ama tabi ki Emma bu hikâyenin bir kelimesine bile inanmamaktadır. Emma bu küçük çocuğu alıp yaşadığı yer olan Storybrooke’a götürür fakat Henry’nin durumuna endişelendiğini için bir süre orda kalmaya karar verir. Orda geçirdiği zamanda Storybrooke’ta çok daha değişik şeyler döndüğünden şüphelenecektir. Orası sihrin unutulduğu ama gücünün de çok yakında hissedildiği, tüm masal karakterlerinin yaşadığı ama bir zamanlar kim olduklarını hatırlamadıkları bir yerdir. Tüm dünyaların geleceğe dair verecekleri bu epik savaşta Emma’nın kaderini kabullenmesi ve çalgınlar gibi savaşması gerekmektedir.

2 yorum:

  1. bu film tam benlik:) fantastik filmleri çok severim hele masallarla büyüyen ben için ayrıca keyifli.teşekkür ederim haberdar ettiğin için.sevgiler.

    YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...