BERFİN

Lilypie Angel and Memorial tickers

14 Ağu 2016

Hayata Dair


Merhabalar... 
Yine uzun zamandır uğrayamıyorum, yazamıyorum. 
Enerjim neredeyse hiç kalmadı. Berfin büyüdükçe zaman çok daha çabuk geçiyor.
1,5 ay sonra 2 yaşına girecek. Bilenler bilir şu meşhur 2 Yaş Sendromunu. Kısaca Erken Ergenlik diye tabir edilen bir durum. Maalesef çocuğun bütün huylarını değiştiren, her zamankinden çok daha fazla sabır anlayış ve itina isteyen bir dönem. Bazıları 3 yaşına kadar sürermiş .... Umarım o kadar sürmez ve hayırlısı ile kendini tanıma, birey olma yolundaki ilk adımlarını kolaylıkla geçeriz. 

Aslında Berfin'in gelişimi, kullandığımız ve memnun olduğumuz ürün ve oyuncaklar, menülerimiz, oyunlarımız gibi pek çok şeyi paylaşacaktım ama o kadar çok yoruluyorum ki klavye başına geçmek çok zor geliyor. Telefonla bu işi yapmak ise tam bir ölüm. 
Çalışan yada çalışmayan annelerin, sürekli paylaşım yapabilmelerine şaşırıyorum. Ya ben zaten Berfin'in yanında telefonu mümkün mertebe kullanmıyorum ancak o yatınca yada gece . Ama bakıyorum da bazı anneler paylaş paylaş bitmiyor, yada yaz yaz, gez gez bitmiyor. Eleştiri değil yanlış anlaşılmasın. Ben yapmıyorum başkalarının yapıp yapması kendi tercihleri. Nasıl zaman buluyorlar, ben onu anlamıyorum.
Bazen duş almak bile benim için lüks, düşünün. 
Neyse buraya kadar bir iç döküm oldu. Berfin'in Doğumundan beri tek lüksüm kitaplarım. Malum Pınarın Okuma şenlikleri ve Kitap Ağacı etkinlikleri tek eğlencem. Kitap Ağacı zaman olarak uyarsa gitmekten ve kitap konuşmaktan zevk aldığım bir yer. Okuma Şenlikleri ise Pınar'ın yoğunluğundan dolayı Gül arkadaşımızın devir aldığı etkinliğimiz. Bu yıl çok keyif aldığım ve iyi ki okumuşum, hatta şimdiye kadar niye okumamışım dediğim kitaplarla dolu. Hatta kitap okumaktan çok haz etmeyen eşime bile son 1 ayda 4 kitap okuttum :) haklı bir gurur içerisindeyim tabi ki. Önemli olan karşınızdaki insanın zevklerini bilmeniz ve ona sıkılmayacağı kısa kitaplar vermeniz. 
Sonrası kendiliğinden geliyor zaten.
Onun dışında hobilerime neredeyse hiç zaman ayıramıyorum ki o kadar çok proje ve geri dönüşüm fikirleri var ki kafamda. Ama zaman yetmiyor.  
Zaman zaman yine buralara uğramak isterim. Şimdilik kendinize iyi bakın, tabi ki bende kendime iyi bakayım değil mi :)

3 yorum:

 1. En zor zamanları çocuğun ama bir o kadarda keyifli. İnsan içindeyken o keyfi çok anlayamıyor ama bence bol bol kameraya çekin. Sevgiler kolay gelsin.

  YanıtlaSil
 2. zaman ne hızla geçiyor, dün gibi hamileyken yaptığın paylaşımlar..
  her yaşın kendine öz zorlukları var, canları sağolsun da..
  herşeye rağmen çocuklu hayat bambaşka..
  sevgiler yolladım.

  YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...