BERFİN

Lilypie Angel and Memorial tickers

17 May 2013

ACI BİR TESADÜF VE KİTAP KAMPANYASIBeğendiğim ve takip ettiğim bloglarda ne var diye şöyle bir dolaşırken Bir Yaşıma Daha Girdim da bu yazıya rastladım.
Yayınlanma tarihine baktım 14 Nisan 2013. 28 mart'da ise Kitapkolik sitesinde yayınlanmış daha doğrusu kampanya başlatılmış. Ne acı değilmi sadece 6 gün önce Hatay / Reyhanlı hain bir eyleme kurban gitti. Bir çok ölü bir çok yaralı... Belki patlamadan önce bu okula kitap ulaşmıştır bile ??? Hiç bilemiyorum. Umarım okula bir şey olmamıştır.
 
Haydi arkadaşlar şimdi yardım zamanı herkes etrafındakilere sorsun okunmayan yada okunmuş bunuda kime versem diyenler. Lütfen o çocukların bu acıyı atlatmalarına kitaplarla yardımcı olalım. Şimdiden hepinize teşekkür ederim .
 
Ayrıca bloger arkadaşlarıma sesleniyorum . Sizde blounuz da yayınlarmısınız ??
SAKLAMA BAĞIŞLA
Gölgeler görüyordu çocuğun gözleri gölgeler… Ne olduğu belli olmayan… Rüyaydı bu…İki el miydi kuş taklidi yapan, yoksa kanlı canlı bir kuş muydu kanat çırpan? Bir kuş taşıyamazdı onca hikayeyi sırtında. Hele bir el; kaç şiir, kaç masal sığardı ki? Besbelli bir kitaptı bu, okunmaya hazır. En güzel sayfasını açmıştı bak! Bir çift göz bekliyordu sadece ne güzel!


Uyandı çocuk sonra, doğruldu yerinden; odaya göz gezdirdi iyice. Yoktu uçan kitaplar. Sözcükler dökülmüyordu gökten.Reklamlarını, ölüm ilanlarını bile ezberlediği bir gazete vardı odunların altında, bir de öğretmeninden dinlediği birkaç masal, zihninde her gün rüyalarına giren. ..
Bu, Ahmet’in öyküsüdür. Ahmet bizim köyümüzdeki her çocuğun adı. Onlara masallarını, hayallerini verelim dedik; kahramanları da siz olun istedik.
Hiç önemsemediğiniz en küçük yardım bir hayatı baştan sonra değiştirebilir.Evinizin bir köşesinde atıl durumda olan dergi, ansiklopedi, masal-roman ve hikaye kitaplarınızı okul kütüphanemiz için gönderirseniz çok memnun oluruz.


Kütüphane projemize destek olmak için ne mi yapabilirsiniz?
- Hikaye, roman, dergi, ansiklopedi türü kitapları okulumuza kargo olarak yollayabilirsiniz.
- Projemizi arkadaşlarınıza, akrabalarınıza vs duyurarak daha geniş kitlelere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.
- Facebook, twitter, friendfeed ve bloglarınızda projemizi duyurarak ve sayfaya dair linki sosyal mecra hesaplarınızda paylaşarak destek olabilirsiniz.

Okul Müdürü: İbrahim KURUCAN
Tel: 0 505 820 0687Proje Sorumlusu: Mahmut ADIN (Sınıf Öğ.)
İletişim: mahmutadin@hotmail.com

Web site: www.kitapkolik.net/
Facebook: www.facebook.com/kitapkolikler

Twitter: /NergisliOkul
OKUL ADRESİ:
NERGİSLİ CUMHURİYET İLKOKULU
REYHANLI/HATAY

* Köy okulu olduğumuzdan dolayı kargoyla ilgili bazı sıkıntılar olabiliyor. Bu yüzden okulumuza kitap gönderirseniz eğer kargo bilgilerini mail-twitter ile bildirirseniz seviniriz.

Bu yazıyı buradan kopyaladım.
 

2 yorum:

 1. Desteğiniz için teşekkür ederim. Patlama ilçe merkezinde oldu. Biz köyde olduğumuzdan dolayı zarar görmedik. Umarım böyle şeyler ülkemizin hiçbir yerinde yaşanmaz.

  Mahmut ADIN
  Proje Sorumlusu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mahmut bey ne demek ben teşekkür ederim böyle bir kampanyadan dolayı. Elimden ne geliyorsa yapmaya çalışırım . Zarar görmemiş olmanız da ayrı bir mutluluk. Evet umarım ülkemizin hiç bir yerinde yaşanmaz ama bunun garantisini kimse veremiyor ne acı değilmi !!!

   Sil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...