BERFİN

Lilypie Angel and Memorial tickers

26 Ara 2013

ORHAN KEMAL- ESKİCİ VE OĞULLARIPinuccia sayesinde Türk yazarları tanımaya başladım.
Ve sanırım sevmeye başladım.
Yazar Ayları kapsamında ve aynı zamanda Kış okuma şenliği için okuduğum ve benim ilk Orhan Kemal kitabım olan Eskici ve Oğullarını çok beğendim.
Çok güzel bir dille anlatılmış ve yazılmış.

Karakterleri onları işlemesini çok beğendim.
Geçmiş de yada hala günümüzde bu şekilde olan aileler var. Işık tutmuş.
Okumak isteyenlere tavsiye ederim.
Sizde benim gibi okumak için geç kalmayın...

Yazar      : Orhan Kemal
Yayınevi : Everest
Sayfa       :470

ESKİCİ VE OĞULLARI:

Türk edebiyatının büyük ustası Orhan Kemal, en yetkin kitaplarından biri olan Eskici ve Oğulları'nda ekonomik koşulların nasıl da aile bağlarını zorladığını ele alıyor. Edebiyatımızda her zaman emeğin, umudun, aydınlığın yanında tavır almış olan Orhan Kemal, insan eliyle kurulan çarpık düzenin nasıl da insanın kendini yozlaştırdığını en iyi dile getiren yazarlarımızdan biri. Eskici ve Oğullan, ekonomik zorluklar nedeniyle çözülmenin eşiğine gelmiş aile ilişkilerini tüm canlılığıyla gözler önüne seriyor.

Orhan Kemal'in kitapları bir okurun hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz bırakır, okurunu onun kadar biçimlendirir. Orhan Kemal umudu ve iyimserliği yeniden kazanmamız için yol gösterir bize. Edebiyatımızın en değerli ustalarından biri olan Orhan Kemal'in kitaplarını yayımlamaktan onur duyuyoruz.

4 yorum:

 1. Orhan Kemal çooook sevdiğim ve evet çok geç tanıdığım bir yazardır. Pek çok kitabını son 2 yıldır okudum. Her birinden ayrı ayrı zevk aldım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de artik favori yazarlarimdan olacak ...

   Sil
 2. aa ne güzel. bi klasik okumuşsun.
  :)

  YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...