BERFİN

Lilypie Angel and Memorial tickers

11 May 2013

Hatay Reyhanlı Patlama


Hatay da bugün meydana gelen patlamaları esefle kınıyorum. Resimler yürek burkan cinsten . Allahım ne günlere kaldık.Aynı dine mensup insanlarız. Neyi paylaşamıyoruz ki acaba...Reyhanlı'da patlamalar: Ölü ve yaralılar var
Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde belediye binası yakınlarında patlama oldu. ilk bilgilere göre patlamada 4 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.
Güncelleme:11 Mayıs 2013 13:58

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bugün saat 13.45'te Belediye binası yakınında 4 ayrı patlama oldu. Çok sayıda kişinin yaralandığı patlamalarda Reyhanlı Belediyesi büyük hasar gördü. 
İçişleri Bakanı Muammer Güler, patlamada 4 kişinin öldüğünü, 18 kişinin ise yaralandığını söyledi. Ancak ölü ve yaralı sayısı konusunda çelişkili açıklamalar geliyor. 

Reyhanlı Devlet Hastanesi yetkilileri "Hastanemize yaklaşık 20 yaralı geldi" açıklamasından bulundu.

Patlamalarda yaralananlar bölgeye sevk edilen ambulanslarla hastaneye taşınıyor. Bu arada patlama sonrası ilçede panik havası hakim oldu. Halk patlamanın ardından bölgeyi terk etmeye başladı.

3 ARABA PATLATILDI

Hatay eski Milletvekili Fevzi Şanverdi, Ankara'da olduğunu ve yakınlarından telefonla bilgi aldığını belirterek şunları söyledi: "İlk gelen bilgilere göre araçlardan biri belediye binasının hemen yakınında diğer ikisi ise şehrin tam göbeğinde patlatılmış. Yaralılar var." 

BİR EV ÇÖKTÜ, ELEKTRİKLER KESİLDİ

Belediye binası yakınındaki ahşap bir ev patlamanın etkisiyle çöktü.

Patlamanın etkisiyle ilçede elektrikler de kesildi. Polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.


KORKUTAN GERİLİM

Patlamalar sonrası Reyhanlı'da korkutan bir gerilimin yaşandığı iddia ediliyor. Gelen bilgilere göre, yerel halk Suriyeli sığınmacılara tepki gösteriyor. Sığınmacıların kamplarına saldırıldığı iddia ediliyor.

SURİYELİLERE SALDIRDIRILINCA POLİS HAVAYA ATEŞ AÇTI

Patlamanın şiddetiyle çevrede büyük panik yaşanırken Atatürk Caddesi'nde toplanan Türk gençler yoldan geçen Suriyelilere saldırdı.

Onlarca kişi, yaya ve araçlarla geçen Suriyelilere saldırması üzerine olay yerine gelen polisler havaya ateş açarak kalabalığı dağıtmaya çalıştı.

14 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi Cilvegözü Sınır Kapısı'nda 11 Şubat'ta patlayıcı yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda 4'ü Türk, 14 kişi yaşamını yitirirken, 26 kişide yaralanmıştı. Geçtiğimiz günlerde de bir lokantada hesaba itiraz eden Suriyelilerin başlattığı tartışma sonrası yayılan söylentiler üzerine ilçe halkı gece saatinde toplanarak protesto gösterileri yapmıştı.


Ölenler Allahtan rahmet yakınlarını sabır,yaralılara ise acil şifalar diliyorum. Burada kan vermenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Elimden geldiğince yılda 2-3 kere kan vermeye çalışıyorum.Çalışıyorum diyorum çünkü zaman zaman ilaç kullanmak zorunda kalıyoruz böyle durumlarda kan veremiyoruz. Buradan herkese bir çağrı olsun .LÜTFEN KIZILAYA KAN BAĞIŞINDA BULUNUN....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...