BERFİN

Lilypie Angel and Memorial tickers

7 May 2013

Dövmeli Adam

Merhaba !!!



 Bugün size şu anda okuduğum kitaptan bahsetmek istiyorum.  Yarısına gelmek üzereyim ve tabiri caizse bir solukta okunuyor. Okumamış olanlarınız varsa veya duyup da okusam mı acaba diye düşünenleriniz varsa. Hiç durmayın hemen okuyun derim...Kitap Peter V. Brett tarafından yazıldı. Fantastik bir kitap. 5 kitaplık bir seri olarak başlamış ama daha fazlası da gelebilir. Bakarsınız bu kitapta Taht Oyunları kadar çok tutar. Bu arada kitap Epsilon Yayınevi  tarafından yayınlandı. 



Size özetini de yayımlıyorum. Belki incelemek istersiniz...



Bazen Karanlıktan Korkmak İçin Çok İyi Bir Sebep Vardır!

Üç genç insan bir araya gelerek insanlığa son bir kurtuluş şansı sunacak, karanlığa omuz omuza göğüs gerecektir. On bir yaşındaki Arlen, küçük orman köyü Tibbet Deresinden yarım günlük mesafede bulunan çiftlik evlerinde ailesiyle birlikte yaşamaktadır. Ne var ki Arlenın yaşadığı dünyada, akşam karanlığının bastırmasıyla birlikte yerden garip bir sis yükselir ve bu sis, yaşayan tüm canlılara saldırıp karınlarını vahşice doyurmak isteyen aç nüvelikleri de beraberinde getirir. Bu korkunç iblislerle, ölümlülerin silahlarını kullanarak mücadele etmek hemen hemen imkânsızdır. O yüzden, insanların, büyülü muhafaza sembollerinin arkasına sığınıp, yaratıklar şafağın sökmesiyle beraber tekrar Nüveye dönene kadar koruma düzeneklerinin saldırılara dayanması için dua etmekten başka hiçbir seçenekleri yoktur. Daimi bir korku içinde yaşamanın kader olmadığını düşünmeye başlayan Arlen ise, kendini farklı bir yol izlemek zorunda hisseder. Nüveliklere karşı savaşılmalıdır!

Küçük bir kasaba olan Ormancı Çukurunda, Leeshanın geleceği basit bir yalan yüzünden paramparça olur. Kasaba ahalisinin gözünde küçük düşen Leesha, nüveliklerden bile daha korkutucu olan yaşlı bir Otacı Kadının bakımını üstlenerek kendini kasabalıların imalı bakışlarından uzak tutmaya çalışır. Otacının yanında geçirdiği uzun yıllar süresince de tehlikeli ve kadim bilgilerin koruyucusu haline gelir. Bir iblis saldırısında hem öksüz hem sakat kalan minik Rojer ise, kendini Jonglörlük sanatında geliştirip keman çalmakta ustalaşarak hayattaki kimsesizliğini unutmaya çalışır. Ne var ki sahip olduğu eşsiz yetenek, ona, gecenin karanlığı karşısında beklenmedik bir üstünlük kazandırır.



Sayfa Sayısı: 640

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Epsilon Yayınları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...